facebook
logo

Zajęcia na odległość

 

W okresie zamknięcia szkół z powodu pandemii wprowadzamy zajęcia przez Internet z wykorzystaniem komunikatora Skype. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i wyrażenie zgody na możliwość wprowadzenia tej formy zajęć. Zajęcia online mają charakter tymczasowy i gdy tylko Ministerstwo Edukacji wyda komunikat o możliwości prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej zaprosimy Was do naszej Szkoły. Zgodnie z aktualnie obowiąząjącym rozporządzeniem będzie to prawdopodobnie możliwe po Świętach Wielkanocy (od 14.04.2020).

Prosimy teraz o dokładne przeczytanie poniższych założeń dotyczących prowadzenia zajęć przez Internet w naszej Szkole i wyrażenie na nie zgody za pomocą formularza poniżej.

1. Zajęcia prowadzimy przez komunikator Skype. Jeśli macie komputer z systemem Windows, to Skype powinien być już zainstalowany na Waszym komputerze. Aplikację możecie pobrać tutaj. Istnieje możliwość używania Skype'a bez instalacji z wykorzystaniem przeglądarki Chrome na komputerach. Istnieje możliwość używania Skype'a na urządzeniach mobilnych, jednak nasze doświadczenia wskazują na problemy z niektórymi funkcjami, więc jeśli to możliwe prosimy o wykorzystywanie komputerów.

 

2. Aby korzystać ze Skype'a najlepiej mieć konto Microsoft. Możecie je utworzyć tutaj. Jeśli je posiadacie, sprawdźcie wcześniej, czy Skype działa kontaktując się np. ze swoimi znajomymi. Możecie korzystać ze Skype'a także bez konta Microsoft.

 

3. Przed zajęciami wyślemy na Wasz adres e-mail link, który przeniesie Was do Waszych zajęć. Link spowoduje włączenie aplikacji Skype, w sytuacji gdy będzie ona zainstalowana na komputerze. Jeśli aplikacja nie będzie zainstalowana, wtedy Skype uruchomi się w oknie przeglądarki. Skype działa w przeglądarkach Chrome, Microsoft Explorer i Microsoft Edge. Jeśli macie ustawioną inną domyślną przeglądarkę, wtedy skopiujcie link do jednej z wymienionych przeglądarek.

 

4. Link, który otrzymacie będzie działał przez cały okres w jakim będziemy prowadzić zajęcia na odległość. Wykorzystujcie go przed każdymi zajęciami. Spowoduje on także w aplikacji Skype dodanie połączenia w panelu "czaty". Nazwa spotkania będzie zawierała język, poziom, nazwisko osoby prowadzącej i termin zajęć. Uruchamiając komunikator będziecie mogli przed zajęciami klikać w przycisk "dołącz do rozmowy".

 

5. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w takich samych terminach, w jakich odbywają się zajęcia stacjonarne dla każdej grupy, zgodnie z naszym harmonogramem. Mamy prośbę o uruchomienie komuniktaora Skype i dołączenia do spotkania (z wykorzystaniem linku lub połączenia w komunikatorze) 5-10 minut wcześniej na wypadek problemów technicznych. Lektor może pojawić się dopiero o godzinie rozpoczęcia zajęć, gdyż może on wcześniej prowadzić inne zajęcia.

 

6. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy będą komfortowo czuli się uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez Internet, dlatego też nie wymagamy używania kamer. Zapewniamy też, że przebieg zajęć nie będzie w żaden sposób utrwalany. Prosimy o przygotowanie podręczników i/lub materiałów do kursu.

 

7. W sytuacji, jeśli nie będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach prosimy o zgłoszenie tego na adres e-mail eurodialog@eurodialog.pl

 

8. Nasi lektorzy będą prowadzili zajęcia z domu. Nasze biuro pozostaje nieczynne. Jesteśmy jednak do Waszej dyspozycji pod numerami telefonów w razie problemów z połączeniem.

 

9. Wszystkie zajęcia, które nie odbyły się w formie stacjonarnej oraz w formie wideokonferencji, a były zaplanowane wcześniej, zgodnie z umową i regulaminem naszej Szkoły zostaną zrealizowane w dodatkowym terminie. Zmiany zostały wprowadzone w harmonogramie dla każdej grupy.

 

10. W sytuacji, jeśli Wasza sytuacja ekonomiczna uległa zmianie prosimy o kontakt na adres e-mail eurodialog@eurodialog.pl. Jesteśmy gotowi zmienić harmonogram wnoszenia opłat zawarty w umowie na bardziej elastyczny, z możliwością wprowadzenia systemu ratalnego.

 

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Do zobaczenia na naszych zajęciach.

Wyrażam zgodę na uczestnictwo w zajęciach przeprowadzonych z wykorzystaniem komunikatora Skype w okresie zamknięcia szkół (zgodnym z rozporządzeniem MEN).