facebook
logo

Zajęcia na odległość

 

Prosimy o zapoznanie się z założeniami dotyczącymi prowadzenia zajęć przez Internet w naszej Szkole.

1. Zajęcia prowadzimy przez komunikator Skype. Jeśli masz komputer z systemem Windows, to Skype powinien być już zainstalowany na komputerze. Aplikację można pobrać tutaj. Istnieje możliwość używania Skype'a bez instalacji z wykorzystaniem przeglądarki Chrome na komputerach. Istnieje możliwość używania Skype'a na urządzeniach mobilnych, jednak nasze doświadczenia wskazują na problemy z niektórymi funkcjami, więc jeśli to możliwe prosimy o wykorzystywanie komputerów.

 

2. Aby korzystać ze Skype'a najlepiej mieć konto Microsoft. Możesz je utworzyć tutaj. Jeśli je posiadasz, sprawdź wcześniej, czy Skype działa kontaktując się np. ze swoimi znajomymi. Możesz korzystać ze Skype'a także bez konta Microsoft. Wtedy zaloguj się przez przeglądarkę i wybierz logowanie jako gość.

 

3. Przed zajęciami wyślemy na Twój adres e-mail link, który przeniesie Cię do zajęć. Link spowoduje włączenie aplikacji Skype, w sytuacji gdy będzie ona zainstalowana na komputerze. Jeśli aplikacja nie będzie zainstalowana, wtedy Skype uruchomi się w oknie przeglądarki. Skype działa w przeglądarkach Chrome, Microsoft Explorer i Microsoft Edge. Jeśli masz ustawioną inną domyślną przeglądarkę, wtedy skopiuj link do jednej z wymienionych przeglądarek.

 

4. Link, który otrzymacie będzie działał przez cały okres w jakim będziemy prowadzić zajęcia na odległość. Otwieraj go przed każdymi zajęciami. Spowoduje on także dodanie w aplikacji Skype połączenia w panelu "czaty". Nazwa spotkania będzie zawierała język, poziom, nazwisko osoby prowadzącej i termin zajęć. Uruchamiając komunikator będziesz mógł przed zajęciami klikać w przycisk "dołącz do rozmowy".

 

5. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w takich samych terminach, w jakich odbywają się zajęcia stacjonarne dla każdej grupy, zgodnie z naszym harmonogramem. Mamy prośbę o uruchomienie komuniktaora Skype i dołączenia do spotkania (z wykorzystaniem linku lub połączenia w komunikatorze) kilka minut wcześniej na wypadek problemów technicznych. Lektor może pojawić się dopiero o godzinie rozpoczęcia zajęć, gdyż może on wcześniej prowadzić inne zajęcia.

 

6. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy komfortowo czują się uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez Internet, dlatego też nie wymagamy używania kamer. Zapewniamy też, że przebieg zajęć nie będzie w żaden sposób utrwalany. Prosimy o przygotowanie podręczników i/lub materiałów do kursu.

 

7. W razie problemów jesteśmy do dyspozycji pod numerami telefonów. Nie będziemy jednak w stanie Ci pomóc w przypadku, jeśli masz źle skonfigurowany system lub źle podłączony mikrofon, słuchawki lub kamerę. Najlepiej sprawdź więc to wcześniej.