facebook
logo

Bony rozwojowe

Jak zrefundować kursy w Eurodialogu?

 

1. Możesz zrefundować dowolny kurs pod warunkiem, że pracujesz w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie. Praca oznacza, że posiadasz umowę cywilnoprawną lub umowę o pracę przez co najmniej cały okres kursu. Możesz także prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli Twoja firma jest mikro lub mała - zrefundowanych zostanie 80% wartości kursu. Jeśli jest średnia (między 50 a 250 umów o pracę) - 70% . W jaki sposób rozróżnić wielkość przedsiębiorstw możesz dowiedzieć się z tego dokumentu.

2. Najpier Twój pracodawca musi założyć konto w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/register. Dokładna instrukcja jak się zarejestrować jest TUTAJ.

3. Po zalogowaniu się pracodawca wybiera „Chcę pracować jako Uczestnik Instytucjonalny” i podaje informacje o swoim przedsiębiorstwie.

4. Teraz Ty i inni pracownicy Twojej firmy mogą rejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych. Jeśli sam prowadzisz działalność wystarczy, że zrobiłeś to w p-cie 2. Po zalogowaniu "pracuj jako Uczestnik indywidualny".

5. Twój pracodawca (a w przypadku jeśli prowadzisz działalność - Ty sam) musi zawnioskować o refundację przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie operatora. W województwie łódzkim jest obecnie trzech operatorów:

- Łódzki Dom Biznesu (projekt Mennica usług szkoleniowych), www.pracowniktwojskarb.pl

- HRP (projekt Przepis na rozwój), www.przepisnarozwoj.eu

- Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o (projekt ŁORKK - Łódzka Oferta Rozwoju Kwalifikacji i Kompetencji), www.lorkk.pl

Operatorzy co jakiś czas mają nabór i wtedy można składać wnioski. Pracodawca może zakupić bony na usługi szkoleniowe, których łączna wartość nie będzie wyższa niż określony limit na 1 pracownika (umowa o pracę, zlecenie, dzieło). Każdy operator wyznacza inny limit (np. HRP - 7.200 zł). Dodatkowo istnieją także różne limity na przedsiębiorstwo.

6. Po złożeniu wniosku Pracodawca otrzyma wiadomość e-mail od Operatora dotyczącą rozpatrzenia wniosku (na ogół do 10 dni) i w przypadku pozytywnej decyzji zostanie on zaproszony na podpisanie umowy. Oprócz umowy  zostanie poproszony o wypelnienie formularza o pomocy de minimis. Bony są wydawane na okres od 3 do 12 miesięcy - w zależności od Operatora i wniosku złożonego przez pracodawcę.

7. Po podpisaniu umowy pracodawca wpłaca na konto Operatora 20% zawnioskowanej sumy. Jeśli np. zawnioskował o kwotę 6.000 zł na 1 pracownika, to musi zapłacić 1.200 zł.


8. Po zalogowaniu się do Bazy usług Rozowjowych wybierz w menu „Zaproszenia i wnioski” i wybierz „Chcę dołączyć do profilu uczestnika instytucjonalnego jako pracownik”. Podaj NIP pracodawcy. Teraz pracodawca otrzymał e-mail podany w p-cie 2 i musi kliknąć akceptację.

9. Teraz Ty i Twój pracodawca możecie wybrać się na zakupy. Zapoznaj się z ofertą na naszej stronie. Każdy kurs jaki tam znajdziesz może zostać dofinansowany. Po jego wybraniu napisz do nas: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwoń:  42 633 59 20, a my opublikujemy go w Bazie Usług Rozwojowych. W przypadku, jeśli interesują Cię inne kursy, niedostępne w Bazie Usług Rozwojowych (np. indywidualne) - skontaktuj się, a przygotujemy ofertę skrojoną dla Ciebie. Możesz wybrać kilka kursów. Wszystkie kursy muszą się kończyć najpóźniej w dniu, w którym bony tracą ważność. Jeden bon szkoleniowy posiada wartość 60 zł i pozwala skorzystać z godziny zegarowej usługi szkoleniowej. W sytuacji, gdyby usługa kosztowała mniej i tak trzeba wydać jeden bon za godzinę zegarową. 

10. Gdy przygotowana przez nas oferta znajdzie się już w Bazie Usług Rozwojowych - zapisz się na tę usługę. 

11. Aby pozyskać bony Pracodawca musi zalogować się do systemu Operatora. Musi przyporządkować tam liczbę bonów dla poszczególnych pracowników.  Bony są w formacie PDF. Prosimy, aby Pracodawca przysłał do nas pobrane bony. W przypadku, gdyby procedura operatora nie przewidywała wydania bonów przed rozpoczęciem szkolenia prosimy o przesłanie zeskanowanej umowy.


12. Gdy otrzymamy bony (lub podpisaną umowę) zostajesz uczestnikiem wybranych kursów. Musisz być na minimum 80% zajęć. Po zakończonym kursie dostarczamy Twojemu pracodawcy fakturę, którą opłaci Operator. Operatorowi zaś dostarczamy dokumenty dotyczące kursu (Twoje listy obecności, certyfikat i kopię faktury). Zarówno Ty, jak i pracodawca musi wypełnić ankietę dotyczącą satysfakcji. W przypadku jeśli jesteś rózwnocześnie uczestnikiem i pracodawcą - musisz wypełnić ankietę dwa razy. Jest to bardzo ważne, gdyż bez ankiety nie otrzymamy środków od operatora.

W razie pytań i wątpliwości służymy poradą, możesz skorzystać z ponizszego formularza, kontaktu mailowego: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwonić do nas: 42 633 59 20.


Wyślij do nas wiadomość